Informacje

  • Wszystkie kilometry: 26168.20 km
  • Km w terenie: 120.00 km (0.46%)
  • Czas na rowerze: 37d 17h 16m
  • Prędkość średnia: 16.95 km/h
  • Suma w górę: 117984 m
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy anamaj.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w kategorii

Wrocław

Dystans całkowity:4537.56 km (w terenie 70.00 km; 1.54%)
Czas w ruchu:96:07
Średnia prędkość:24.89 km/h
Maksymalna prędkość:52.58 km/h
Suma podjazdów:1521 m
Maks. tętno maksymalne:191 (95 %)
Maks. tętno średnie:176 (89 %)
Suma kalorii:45286 kcal
Liczba aktywności:92
Średnio na aktywność:49.32 km i 2h 24m
Więcej statystyk
Czwartek, 11 października 2012 Kategoria bez towarzystwa, praca, Wrocław

Praca 11.10.2012

Środa, 26 września 2012 Kategoria Wrocław, Rower, bez towarzystwa

Praca 24.09-28.09.2012+miasto

Czwartek, 20 września 2012 Kategoria bez towarzystwa, praca, Rower, Wrocław

Praca 17.09-21.09.2012

Czwartek, 20 września 2012 Kategoria bez towarzystwa, Rower, Wrocław

Pętelka nr 2

Oj, wieczory już zimne ! Idę na grzanego radlera (Kubuś się ucieszy z ładnego kapselka).

  • DST 30.50km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 16 września 2012 Kategoria bez towarzystwa, Kłodzko, Rower, w towarzystwie, Wrocław

Kłodzko-Wrocław

Mimo, iż wczoraj wjechaliśmy na Śnieżkę, dzisiaj rano nie czułam zmęczenia. Jest to zasługa Ryjka i dobrze ułożonej przez niego trasy. Postanowiłam więc zrealizować myśl, która za mną chodziła od jakiegoś czasu - pojechać z Kłodzka do Wrocławia na rowerze. Przyłączyli się do mnie rodzice i razem ruszyliśmy przez Przełęcz Łaszczową (592 m n.p.m.) w kierunku Kamieńca Ząbkowiciego. Tam szybkie zwiedzanie pocysterskiego kościoła. Rozstaję się z rodzicami koło stacji PKP w Kamieńcu - oni wracają do Kłodzka, a ja ruszam przez Ziębice, Henryków i Strzelin do Wrocławia.


Przełęcz Łaszczowa.




Mama podbija książeczkę PTTK u sołtysa w Laskówce.

Mój ulubiony słup.

W oddali widać Złoty Stok.

Zamek Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.
Marianna Orańska, właśc. Wilhelmina Fryderyka Ludwika Karolina z dynastii Oranje-Nassau (ur. 9 maja 1810 r. w Berlinie, zm. 29 maja 1883 r. w Reinhartshausen w Nadrenii) – królewna niderlandzka, córka króla Niderlandów Wilhelma I Orańskiego i jego pierwszej żony – Fryderyki Luizy Pruskiej (Wilhelminy von Hohenzollern). Właścicielka posiadłości na Ziemi Kłodzkiej (tzw. klucz stroński – m.in. część Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika), posiadaczka słynnego pałacu w miejscowości Kamenz (zob. Kamieniec Ząbkowicki), wzniesionego według projektu Schinkla. Była jedną z bardziej niekonwencjonalnych postaci kobiecych w XIX w.
Od 1830 do 1849 roku była żoną swego brata ciotecznego Albrechta Pruskiego, najmłodszego syna króla Fryderyka Wilhelma III i brata późniejszego cesarza Wilhelma I. Nie było to udane małżeństwo. Marianna nie pasowała do surowego, wręcz wojskowego ceremoniału pruskiego dworu. Dodatkowo zdecydowanie górowała nad mężem inteligencją i obyciem. W roku 1845 Marianna porzuciła swego męża i nieletnie dzieci, przeniosła się do Voorburga w Holandii i żyła tam w otwartym związku miłosnym ze swym masztalerzem Johannesem van Rossumem. Małżeństwo zakończyło się głośnym rozwodem w 1848 r. oraz infamią, kiedy to okazało się, że Marianna spodziewa się dziecka z van Rossumem. Zabroniono jej kontaktów z dziećmi, a król Fryderyk Wilhelm IV, zakazał jej pobytu na terytorium Prus dłuższego niż jeden dzień, w dodatku z obowiązkiem meldowania się na policji przy każdym wjeździe i wyjeździe. W tej sytuacji w 1853 r. Marianna zakupiła za 175 000 pruskich talarów pałac we wsi Bílá Voda położonej po austriackiej stronie granicy, z którego mogła dojeżdżać do pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim i pałacyku w Stroniu Śląskim.
Księżna Marianna zapisała się w historii bardzo racjonalną i skuteczną działalnością ekonomiczną, która przyczyniła się do znacznego rozwoju dóbr, których była właścicielką. Dzięki jej staraniom powstała cała sieć górskich dróg. Na własny koszt wybudowała drogę z Ząbkowic Śląskich do przełęczy Płoszczyna w Górach Bialskich, która wiodła m.in. przez Kamieniec Ząbkowicki, Złoty Stok, Lądek Zdrój, Stronie Śląskie, Bolesławów i Nową Morawę – łącznie 55,29 km. Wybudowała drogi gospodarcze i dukty. Umożliwiło to rozwój okolicznych wsi, pozwoliło zagospodarować rozległe kompleksy leśne, głównie w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika. Wprowadziła nowe zasadzenia i rozwinęła gospodarkę leśną. Na terenach nizinnych kazała zakładać stawy rybne z hodowlą pstrąga. W 1843 r. koło Stójkowa wybudowała wysoki piec hutniczy, fryszerkę i szlifiernię, przerabiające rudę z Siennej i Janowej Góry. W 1864 r. założyła w Stroniu Śląskim hutę szkła, która działa do dzisiaj pod nazwą Huta Szkła Kryształowego "Violetta". W pobliżu Stronia Śląskiego założyła kamieniołomy marmuru, które funkcjonują do dzisiaj, a ponadto wybudowała 3 nadleśnictwa i 26 leśniczówek. Na jej ziemiach pod Śnieżnikiem, założono specjalistyczną farmę krów, zarządzaną przez, sprowadzonego z alpejskich łąk, Szwajcara. Farma ta potem stopniowo przekształciła się w schronisko turystyczne.
Trochę przydługa opowieść, ale wg mnie jest bardzo ciekawa. Jestem fanką Marianny Orańskiej.

Dożynki gminne w Henrykowie.

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Henrykowie – pocysterski barokowy zespół klasztorny z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jana Chrzciciela. Jest to jedno z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku, miejsce powstania Księgi Henrykowskiej – zabytku piśmiennictwa polskiego. W obiektach poklasztornych funkcjonują współcześnie między innymi Annus Propedeuticus – oddział Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Autostrada- to znak, że do domu już blisko.

  • DST 108.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 11 września 2012 Kategoria praca, Rower, Wrocław

Praca 10.09-12.09.2012

11.09.2012 Mecz,idziemy na mecz.
Polska- Mołdawia 2:0





I karny - po którym padła bramka.
Poniedziałek, 10 września 2012 Kategoria Rower, Wrocław

Wrocław wieczorową porą

Czwartek, 6 września 2012 Kategoria Rower, praca, Wrocław

Praca 03.09-06.09.2012

Środa, 5 września 2012 Kategoria bez towarzystwa, Rower, Wrocław

Pętelka - Wrocław dzień 2

Wczoraj doszłam do wniosku, iż muszę dopompować koła, bo coś cieżko się jedzie.
Pojechałam więc po pracy kupić przejściówkę: wentyl presta na wentyl schradera.
Pompowanie na stacji poszło szybko, więc trzeba teraz zrobić kółeczko wokół Bielan Wrocławskich i sprawdzić czy dobre jest ciśnienie w kołach.
Niestety nie zobaczyłam po drodze nic, co chciałabym sfotografować.
Ale za to zobaczyłam, iż zaczęły się wykopki - czyli jesień zbliża się WIELKIMI krokami.
  • DST 29.00km
  • Kalorie 717kcal
  • Sprzęt Author Modus MTB
  • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 4 września 2012 Kategoria bez towarzystwa, Rower, Wrocław

Pętelka - Wrocław



Goniłam za zachodzącym słońcem ponad 5 km. Chciałam pokazać jego piękno. Niestety a to były drzewa, a to górka, a to linie wysokiego napięcia. Myślę skręcę na Zabrodzie, tam będzie dobry widok. Jadę, jadę, jadę, wyjeżdżam z Zabrodzia na wiadukt i.... znowu linie wysokiego napięcia i słońca już prawie nie ma. I tak się spieszyłam, żeby coś złapać, że zdjecie mi się nie udało. Trudno.

  • DST 35.50km
  • Kalorie 877kcal
  • Sprzęt Author Modus MTB
  • Aktywność Jazda na rowerze

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl